piątek, 28 sierpnia 2009

Z papieru...


Z modułów powstał mikołaj i i dwa zające. Jeden zajączek zrobił mój 12 letni syn wkręcił się jak ja w składanie modułów.Mogę się pochwalić że większość modułów sam składał .Jeszcze chce zrobić choinkę moduły już gotowe . No i gazetki które dostałam od psiapsiółki która mieszka zagramanicą uzbierała mi niezła kolekcje jest
na czym oko zawiesić.W miedzy czasie dłubie serwet tak już mam że łapie cztery sroki za ogon .

środa, 19 sierpnia 2009

Szydełkowo...

Wyszywanie Ostatniej Wieczerzy jest już prawie ku końcowi. Obecnie szydełkuje aniołki na Boże Narodzenie , choinki według wzoru fascinaty http://fascinata.blox.pl/html/1310721,262146,169.html?2 . Zrobiłam też jednego na próbę baranka Wielkanocnego no i wypatrzony kurs robienia kurek u splocika http://splocik.blox.pl/2009/02/Wielkanocna-kokoszka.html dzieki temu kursowi zrobiłam parę kurek .Jakoś tak naszło mnie szydełkowanie ale już też zaczęłam składać moduły z kartek żeby zrobić króliczka i mikołaja .Oczywiście wszystkie szydełkowe prace nie wy krochmalone czekają na swoja porę.
sobota, 1 sierpnia 2009

Zakupowo.....

Już prawie jestem przy końcówce wyszywania Ostatniej Wieczerzy . Zrobiłam dzisiaj małe zakupy dokupiłam mulinę do nowego wy planowanego wyszywania Papieża Jana Pawła II. Wzór pochodzi z gazety Kram z Robótkami krateczki małe więc odwiedziłam pewnego pana który powiększa takie drobnice na dużo bardziej widoczne i wydrukowałam dużo więcej powiększony wzór . Kanwe już zaznaczyłam obszyłam czeka gotowa na wyszywanie .Zakupiłam też motek zielonej nitki do robienia choinki według wzoru fascinaty , robię też już zapasy kupiłam nowe kartki ksero do jajek qullingowych. Przy okazji pokaże trzy nowe jajka . Co do wyszywania Papieża będę wyszywać ten obraz nie haftem krzyżykowym tylko gobelinowym już raz tak wyszywałam była to baletnica .