wtorek, 27 października 2009

Cd. choinki i haftu richelieu

Dla odmiany zrobiłam choinki ale mniejsze maja po 11 cm. Co do haftu richelieu wydziergałam ale moje nożyczki za strajkowały i nie chcą za nic wycinać, mąż próbował naostrzyć tylko że od tego ostrzenia to już nie tną wcale więc nie ciekawie wygląda środek haftu . Ale to jest mój próbnik więc wycięłam ten nieciekawy środek.Dostałam od edit http://cud-edit.blogspot.com/ wyróżnienie. Szkoda że nie można wyróżnić tak z 1000 ludzi jakoś nie potrafię wybrać tylko 10 ludzi , ale bardzo dziękuje i jak zawsze wyróżniam wszystkie blogi jakie są w moich ulubionych. Magda choinki duże maja od 33 cm do 39 cm.

środa, 21 października 2009

Frywolitka i nauka haftu richeliu

Skończyłam siódmy rząd w serwetce według wzoru Renulka w piątek będzie dalsza część. Zobaczyłam na blogu fascinaty jak pięknie zrobiła ozdoby na choinkę , już kiedyś wypatrzyłam je w Kramie z Robótkami , jest to haft richelieu, którego nie umie więc pora się poduczyć . Zrobiłam sobie próbnik odrysowałam jeden element z serwetki i dzióbie po woli , myślę że nauka nie pójdzie w las . I może na następny rok będę mieć podobne ozdoby na choince.

poniedziałek, 12 października 2009

Choinki...

Powoli się zbliżają świeta i pora zacząć robić ozdoby . Przyszła pora na choinki według wzoru fascinaty. Ozdobiłam je qullingowo i kwiatkami szydełkowymi. Są fajną ozdoba na okno lub ścianę.


piątek, 9 października 2009

Różności .....

Przyłączyłam się do frywolitkowania online do Renulki , i tak powstaje serwetka według jej wzoru. Czekamy w napięciu na dalszą część wzoru. Zaczęłam po woli dziubać obraz Jana Pawła II , a podziubie bo wyszywam na drobnej kratce. Pokręciłam w pracy sobie ozdoby qullingowe , zrobiłam jakiś czas temu trzy choinki szydełkowe według wzoru Fascinaty i teraz nadeszła pora je ozdobić . Wy planowałam sobie że ozdobie je qullingowo.

wtorek, 6 października 2009

Frywolitki....

Dostałam od Monawmony wyróżnienie , dziękuje Ci bardzo . Ja wyróżniam wszystkie blogi które są w moich ulubionych. A teraz to co zrobiłam , dalej robię gwiazdki frywolitkowe wzór zaczerpnięty z Moich robótek. Dokończyłam frywolitkową kolię z kolczykami , zrobiłam jeszcze jedna parę kolczyków inny wzór ale robi się je szybko i łatwo. W gazecie Igłą i nitką wypatrzyłam serwetkę frywolitkową która wpadła mi w oko i nie zastanawiając się zaczęłam ja robić .